Jdi na obsah Jdi na menu
 


FALLOUT

9. 12. 2008

Hra je zasazena do originálního post-apokalyptického světa. Uvádí ji černobílý film, v němž se dovídáme, že svět prošel atomovou válkou, vyvolanou nedostatkem nerostných surovin a mocichtivostí těch nejvyšších. Dozvídáme se o ní, že byla stejně zbytečná, jako všechny před ní.

„Válka. Válka je vždycky stejná.“ (Intro) „War. War never changes…“ (v angl. originále)

Aby se lidé uchránili před dopadem nukleárních zbraní, schovali se v podzemních krytech, tzv. Vaultech. Místo zbylo samozřejmě jenom pro některé, a proto byla drtivá většina lidí vystavena nemilosrdným podmínkám po výbuchu atomových bomb.

Příběh začíná v roce 2157 a vy jste jedním z obyvatel Vaultu 13. Nikdo nic netuší o vnějším světě, neboť současná generace již pochází z Vaultu, nikoliv z okolního světa. Zápletka hry nastává, když se porouchá čip na čištění vody. Bez tohoto vodního čipu není Vault schopen existovat déle jak 150 dní. Jako jeden z obyvatel Vaultu jste zvolen k nalezení čipu. Vybaven tím nejnutnějším vás Správce Vaultu propustí hermetickým vchodem, a v tomto okamžiku začíná hra.

Jakmile čip naleznete a dopravíte zpět do Vaultu, dostanete od Správce okamžitě druhý úkol. Během svého putování se totiž potkáváte se Supermutanty, tvory, které vytvořil jistý Vůdce, snažící se o nastolení řádu tím, že pomocí takzvaného F.E.V. (Forced Evolutionary Virus - produkt předválečného výzkumu s cílem vytvořit dokonalého vojáka budoucnosti) spojí všechny bytosti do jedné kolektivní Jednoty. Vaše další kroky vás tedy povedou k eliminaci Vůdce a zničení jeho nádrží s F.E.V.

S poražením Vůdce se z vás pro Pustinu stává hrdina, ovšem Správce Vaultu 13 vás přesto vyhostí do pustiny a návrat domů vám neumožní. Obává se totiž, že vaše úspěšné tažení okolním světem inspiruje obyvatele Vaultu k exodu, k jeho opuštění a vybudování si nového svobodného domova venku. Hra končí tím, že odcházíte na sever do pustiny.

 

Náhledy fotografií ze složky Screeny FO 1

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář