Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návod FO3

9. 12. 2008

Fallout 3

Nastavení:

SPACIÁLNÍ:

 1. Síla – ovlivňuje hlavně kolik toho unesete a to je dost důležitá schopnost
 2. Vnímání – lepší ve všech dovednostech (výbušniny, zámky, vnímání nebezpečí)
 3. Odolnost – fyzická zdatnost, bonus k životům a zdraví
 4. Charisma – lepší obchodování a řečnictví
 5. Inteligence – věda, opravy, léčení ….
 6. Hbitost – má vliv na lehké zbraně, plížení …..
 7. Štěstí – bonus ke všem dovednostem

Můžete nastavit maximálně stupeň 10, ale doporučuji nastavit maximálně stupeň 9 a získat patřičnou figurku na doplnění.

Dovednost

 1. Obchod – lepší ceny při prodeji a nákupu
 2. Těžké zbraně – vyšší účinnost zbraní
 3. Energetické zbraně – lepší laserové a plazmové zbraně
 4. Výbušniny – lepší účinnost granátů a min a jejich zneškodňování
 5. Otevírání zámků – u některých zámků se vám bez patřičných bodů neobjeví ani možnost zámek zkusit otevřít
 6. Léčení
 7. Chladné zbraně - vyšší účinnost zbraní
 8. Opravy – velmi důležitá dovednost protože vše se dost rychle opotřebuje a i cena za opravené věci je vyšší
 9. Věda – mimo jiné velmi důležité pro vstup do počítače
 10. Lehké zbraně - vyšší účinnost zbraní
 11. Plížení – lépe se schováte, anebo něco ukradnete
 12. Řečnictví – dovíte se více informací
 13. Boj bez zbraně –

Můžete získat maximální stupeň 100, ale opět se doporučuje získat jen 90 bodů a zbytek patřičnou figurkou dovednosti.

Pérka:

 1. ..

Sošky:

Dovednosti     Mise     Popis nálezu
Léčení   Nedokonalá budoucnost   Na stole v pracovně u otce
Síly   Kráčej v jeho šlépějích   V domě Lucase Simmse v patře na stole v ložnici

Lokace Valut 101:

Dětské krůčky:

 1. Jděte k otci
 2. Otevřete si dvířka (podle vašeho nastavení jinak standardně [E]
 3. Dojděte k bedně s hračkami a podívejte se dovnitř
 4. Prohlídněte si knížku SPECIAL a nastavte si v ní počáteční vlastnosti
 5. Vyslechněte otce o oblíbených pasážích vaší matky v bibli a vydejte se za ním. Po celou hru prohledávejte skříně, stoly atd. a shánějte potřebné věci, které se vám hodí, anebo je dokážete prodat.

Rychlý růst:

 1. Je vám 10 let a oslava narozenin vám přinese mimo jiné osobní PIP-Boy. Podíváte-li se na jeho menu, pak zjistíte, že jsou v něm uloženy veškeré statistiky, úkoly a mapy. V úkolech je napsáno, že si máte užít oslavu a se všemi si promluvit. Jako první je před Vámi Amata a rozhovor byste měli vést slušnou formou, ale popravdě rozhovory nemají moc vliv na vaší povahu, tak odpovídejte podle svých představ. Od dívky dostanete knížku. Hned se na ní v PIP-Boysu podívejte a klikněte na ní. Získáte ke své dovednosti +1 bod pro chladné zbraně. Projděte se po celé místnosti a získáte ještě sladké buchty a čepici, kterou si hned oblíkněte. Až si se všemi promluvíte, jděte k otci a on vás vyzve, abyste se šli podívat za Jonášem.
 2. Vyjděte ven, kde dostanete další dárek a to básničku a podle navigačního kompasu najděte Jonáše (po schodech dolu). Promluvte si sním a poté, co přijde otec, dostanete vaší první zbraň a jděte za ním.
 3. Váš první střelecký výcvik je na tři terče.
 4. Další úkol je těžší, protože máte zabít radioaktivního švába a tak se naučte používat VATS pro přesné zásahy.
 5. Po zdárné střelbě se nechte ještě s otcem vyfotit.

Nedokonalá budoucnost:

 1. Po vyšetření se v pracovně zdržte a vyslechněte rozhovor. Přitom se pořádně rozhlédněte po psacím stole a uvidíte sošku Léčení, kterou samozřejmě seberte a vyjděte ven na chodbu. Zde obtěžuje gang hadů Amatu a tak jí pomožte a to rozhovorem s Dutchem. Toho buď přesvědčíte, anebo dojde na pěsti a boj se snažte samozřejmě vyhrát. Pak teprve vstupte do třídy a promluvte si s Brotchem.
 2. Posaďte se za stolek a vyplňte nesmyslný test.
 3. Test odevzdejte a rozdělte si 3 x 15 bodů dovedností
 4. Odejděte ze třídy

Útěk:

 1. Probuzení je kruté a vy zjistíte, že vše se změnilo. Otec je pryč a Jonáš je mrtvý. Amata vám nabídne pomoc při útěku a vy jí samozřejmě přijměte. Dostanete od ní pistol a deset vlásenek. Než opustíte váš pokoj tak ho prohledejte a vezměte hlavně basketbalovou pálku a vše co je v lékárničce. Pálku si nastavte jako aktuální zbraň a vydejte se ven na chodbu. Zde na vás čeká stráž, ale musí se bránit švábům a tak by neměl být problém všechny zlikvidovat. Jděte podle kompasu dál, až potkáte Butcha, který vás prosí o pomoc na záchranu matky. Máte tři možnosti co udělat. Zabít ho je problém pro pozdější hru, kdy ho budete potřebovat, ignorovat ho je sice řešení, ale měli byste se rozhodnout, zda budete zlí, anebo dobří. Já se snažím získat dobrou pověst a tak jsem šel matce pomoc. Po zabití švábů, kteří jí napadli, dostanete od Butcha jeho bundu. Pokračujte podle kompasu dál, ale pamatujte si, že ne všichni musí být proti vám. Dostanete se až k chodbě, kde jsou dvě stráže a zde si můžete zastřílet, protože přímý útok s pálkou je trochu problém. Dveře za nimi jsou zamčené a tak jděte po schodech nahoru, až dojdete do míst, kde uslyšíte mluvit Amatu. Vejděte do dveří a zabijte stráž, která jí vyslýchá. Otce nesmíte zasáhnout a po boji si s ním promluvte. Pokuste se od něj získat klíč a heslo. To se vám asi nepovede (když ho zabijete, tak oboje získáte) a tak jděte dál, až k místu kde najdete mrtvého Jonáše a toho prohledejte. Má u sebe zprávu od otce a tu si poslechněte. Pak se pokuste otevřít dveře za ním. Máte-li klíč, dveře se otevřou a když ne, musíte se pokusit je otevřít sponkou. Hru si proto nejprve uložte a pokuste se o odemčení. Sponku natočíte nějakým směrem a pokusíte se otočit šroubovákem. Je-li sponka natočena správně, dveře se odemknout, ale v opačném případě se sponka zlomí a musíte pokus opakovat. Dveře se dají i vyrazit, ale v případě neúspěchu se pak dají odemknout už jen klíčem, který by měl být asi v ložnici správce (já ho nehledal).
 2. Jakmile se dostanete do pracovny, uvidíte napravo skřínku a v ní je heslo do počítače. Zapněte ho a heslem se dostanete k záznamům. Chcete-li se naučit hesla luštit, neberte si ho ze skříňky a hru si uložte. Zapněte počítač a máte čtyři pokusy na odhalení hesla. Vyberte ve změti znaků slovo a odpovědí vám bude počet uhodnutých písmen. Vyberte další slovo a opět odpovědí bude, kolik jste uhodli písmen. Podle odpovědí se snažte najít správné slovo, kterým se dostanete do počítače. Nepodaří-li se vám slovo uhodnout ani na čtvrtý pokus, tak se PC zablokuje a vy se do něj dostanete už jen nalezeným heslem. Pak je lepší si hru znovu nahrát a pokusit se o odhalení hesla znova. Dalším dobrým způsobem je prostě náhoda a věřte tomu, že heslo je dáno předem a může se vám podařit ho uhodnout už na první pokus. V počítači si vše přečtěte a otevřete podzemní tunel.
 3. Vejděte do podzemí a dojděte až ke kruhovému zavřenému otvoru. Ten otevřete terminálem u schodů a cesta ven je otevřená.
 4. Poté co se východ otevře, objeví se Amata a popřeje vám šťastnou cestu. Jestliže jste zabili jejího otce, tak vám to vyčte, ale jinak se nic nemění a vy tunelem opustíte Valut 101 a vstoupíte do Velké pustiny. Před úplným opuštěním lokace máte poslední možnost na změnu vašeho jména a rozdělení bodu.

Velká pustina:

0000009397_n01.jpg (541533 bytes)

Kráčej v jeho šlépějích

 1. Podíváte-li se v Pip-Boy na mapu, uvidíte , že se vám tam objevila značka Valut 101 (49) a vy máte jít do Megatonu (59). Po vstupu vás uvítá šerif a vy využijte všechny možnosti rozmluvy. Hlavně se ptejte na otce, ale moc toho neví. Během rozhovoru dojde na téma bomby a vy úkol Síla Atomu přijměte. Šerif vám nabídne100 zátek, ale pokuste se z něho získat 500. Po přijetí úkolu si opět promluvte o otci a dostanete směr pátrání
 2. Nejprve si prohlédněte celé město a to hlavně Čističku vody (budete požádáni o Opravu netěsnosti potrubí), Hokynářství, kde se dají prodat a koupit věci. Navíc další úkol a to pomoc při psaní knihy Příručka o přežití. Navštivte dále kliniku a případně požádejte o léčbu, anebo kupte nějaké věci. Jako poslední se podívejte do domu Lucase Simmse a v jeho ložnici je druhá soška Síly. Pak teprve jděte do Moriartyho nálevny a promluvte si s ním o otci. Za radu chce, ale 100 zátek a řekněte, že ho nemáte a přijměte jeho podúkol Vyřídit Silvera v Stringvile (4A).

Síla Atomu

 1. Potřebujete 30 bodů znalosti výbušnin. Jestli je nemáte, vraťte se k úkolu později. Dojděte k bombě a prohlédněte si jí. Zvolte možnost zneškodnit a bomba bude zneškodněna
 2. Dojděte k šerifovi, který je někde u vchodu a oznamte mu splnění úkolu. Dostanete odměnu a klíče od vašeho domu. Vybavení do něj nakoupíte v hodinářství, ale zatím nemáte asi dost peněz a tak se jděte do domu jen podívat. Hlavně se podívejte na stojan figurek a umístěte tam tu, kterou máte v inventáři. Případně se v domě vyspěte a obnovte si zdraví.

Oprava potrubí

 1. Není to speciální napsaný úkol, ale přesto se vám vyplatí ho splnit. Závady jsou tři a na opravu potřebujete mít 30 bodů znalosti opravářství.
  1. Jedna závada je od vchodu dolu k bombě
  2. Druhá od bomby nahoru k prázdnému domu
  3. Třetí mezi hokynářstvím a dětmi atomu na střeše jednoho z domů
 2. Po opravě jděte do čističky a oznamte hlavnímu údržbáři splnění úkolu. Dostanete za to 200 zátek.

Příručka přežití v pustině (1 část - úvod)

 1. Najděte Super-Mark (4B) a prohledejte ho. Jakmile ho najdete, dovíte se, že lze na mapě používat i rychlý přesuv kliknutím na objevenou lokaci. Vejděte do obchoďáku a celý ho prohledejte. Vašim cílem je hlavně lednička s jídlem
 2. Při pořádném prohledávání beden najdete klíč od lékárny, která je v protilehlém rohu než byla lednička. Vstupte do lékárny a na zdi v lékárničce najdete léky.
 3. Vraťte se k Moiře a nahlaste splnění úkolu.
 4. Dostanete nabídku pokračovat první kapitolou a to je nechat se ozářit radiací.

0000009397_n02.jpg (51098 bytes)Tihle

 1. Tento úkol jste od nikoho nedostali, ale když se podíváte od Super-Marketu trochu na jih pod dálnici, potkáte malého chlapce Bryana, který vás poprosí o pomoc při hledání otce. Cesta vás zavede do Grayditchu (6C) do jejich domu. Zde najdete ale otce mrtvého a v jeho kapse klíč, který si vezměte.
 2. Vyjděte z domu a najděte chlapcovu skrýš. Řekněte mu o otcově smrti a poproste ho, aby vám řekl vše o sousedech, co ví. Pak prohledejte okolní domy, ve kterých bydleli, a hlavně dřevěnou chatu mezi skrýší a jeho domem. Klíče od chaty jste našli u jeho otce a tak vejděte dovnitř. Počítač se vám asi nepodaří spustit a tak využijte hesla, které se povaluje na jednou stole. V počítači se podívejte na soukromé poznámky doktora Leska a dovíte se, že musíte navštívit stanici metra Mirigold (6D). Vstupte do metra a to celé projděte. Najdete hlavně doktora Leska a promluvte si s ním o mravencích. Dovíte se, kde je královna a její stráže.
 3. Projděte místností doktora a dostanete se za zával, kde je vchod do podzemí ve kterém jsou stráže, které zabijte a královna kterou nesmíte zranit.
 4. Po zabití stráží se vraťte k doktorovi a řekněte mu tu radostnou zprávu. Promluvte si s ním a po jeho odchodu získáte Mravenčí Sílu.
 5. Vydejte se nazpátek k chlapci, který je stále ve své skrýši. Bude potěšen, že je klid a dovíte se, že otec mluvil o nějaké příbuzné.
 6. Ta je však v tomto okamžiku moc daleko a to až v River City (98) a tak úkol opusťte, ale nezapomeňte na něj a až dojdete do těch míst pokračujte v úkolu.

Pokračování v hlavní linii

 1. Jděte do Springvale (u úkolů klikněte na úkol, který chcete plnit, na mapě se zobrazí směr do domu, kde Silver bydlí). Poté, co do domu vstoupíte, si s ní promluvte a v rozhovoru se snažte od ní získat všechny zátky za slib, že Moriartimu oznámíte, že je mrtvá. Mělo by vám to přinést 300 zátek a můžete vyjít ven. Doporučuji prohledat všechny schránky, domy a hlavně školu (43). Poté se vraťte do Megatomu.
 2. Poté, co nahlásíte splnění úkolu promluvte si opět o otci (možná zaplatíte za informaci 100 zátek) a dovíte se o Rádiu Galaxy News
 3. Musíte ho najít a první cesta vede ke stanici metra Farragut západ (4C) a vy vejděte do stanice.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

UFO

(Martin, 5. 3. 2016 12:01)

Ahoj jsem na létající lodi a vůbec se nedokážu teleportovat na můstek abych zlikvidoval vůdce ufounů. Teleport nefunguje. Prošel jsem celou loď a nevím, kde bych to měl aktivovat. děkuju

Re: UFO

(wandrej, 29. 4. 2016 3:51)

mám podobnej problém

nejspodnější soška v levo dole - kde je ???

(dadak-dadmusic, 11. 7. 2012 20:21)

mám jich 19 a za boha nevim co je ta poslední a co je zač.Chybí mi poslední do platinky.Prosim prosim pomozte mi někdo

Re: nejspodnější soška v levo dole - kde je ???

(Zdenko.k, 3. 2. 2016 17:22)

Boj bez zbraně ale to už asi víš:-)

už jí mam...tu 20 sošku plížení

(dadak-dadmusic, 11. 7. 2012 22:30)

tak jsem hledal (na netu ) a našel i ve hře...hezky schovaná potvůrka v Yao Guai Tunelu u jezírka :) takže dík za nic :)

Nuda, co?

(Bůůt, 10. 9. 2009 23:24)

Pěkná práce, nicméně dál už tě to nebaví, co? Nedivím se... FPS střílečky návod nepotřebují.

Re: Nuda, co?

(Silent, 27. 3. 2011 4:07)

osobu uz nebavilo tupe ctrl+c/ctrl+v z http://abecedaher.cz/index.php?page=navod&page2=zobrazit&id_hry=0000009397

Re: Nuda, co?

(BOREC, 6. 7. 2012 17:10)

XD kdo napsal ze ta hra navod nepotrebje tak je fakt BOREC.PROC?????Proto ze ta hra neni tezka hrat ale hledat ty ukoly,treba tam je RadioGalxiNews -A zeptas se nekoho KDO TE NAUCI NOSIT ENERGITCKOU ZBROJ A VON TI RKNE ZE JEDEN BOREC TE TO NAUCI ALE MU TO MUSI DOVOLIT DRUHEJBOREC A PAK ZE JE U LABORATORE A JA VIM KDE T ALABORATOR JE ???????????????????????????????

Re: Re: Nuda, co?

(karel, 10. 7. 2012 11:08)

jo borec je v citadele a dostaneš se tam že doprovodíš vědce v tunelu

JO A ESTe NECO Fallout3 je coooollllll

(BOREC, 6. 7. 2012 17:14)

Dobra hra jen mne neco SE*E tak ze mne to nebavi {ale je n chvilku] ma tu hru novou a moc mne to bavi videl sem to u strejdy tak sem si to koupil

Láska k Falloutu

(Umeny, 17. 6. 2010 21:16)

Návod je na prd, jen vám to pokazí atmosféru když víte co máte dělat. Zkuste to brát trošku jako ze života-spálím se a poučím to právě v samostatném rozhodování je kouzlo FO3, nehledě na to jestli je to v CZ-či Eng. Zkrátka když se vám něco nepodaří, nedá se nic dělat svou šanci jste promarnili.

Re: Láska k Falloutu

(Petr, 20. 12. 2010 20:01)

navod by nebyl potreba kdyby byla hra rozume udelana. Nejde o to hrat hru podle navodu, ale obcas se clovek zasekne, hodiny nekde beha a to je potom lepsi si v navodu najit co a jak

hra v němčině

(vořežprut, 5. 10. 2010 21:22)

v Drážďanech jsem si koupil hru a samozřejmě byla v němčině, takže absolutně nechápu o co tam jde a co kdo po mě chce, většinu slovíček jsem nenašel ani v překladači, takže jsem rád za každou pomoc, abych se dostal ve hře dál. Děkuji

Re: hra v němčině

(Adar, 27. 10. 2010 18:52)

existuje patch s cestinou
http://www.fallout-3.cz/cestina/
tady stahnes dva soubory a prehrajes dva co sou veslozce data pak spustis launcherhry a ve 3 moznosti odzhora zaskrtnes czech.esp :)

Návod

(Meat, 29. 12. 2009 13:09)

to sakra potřebujou návod, a FO3 tuplem, hlavně když mám PS3 a mám to v angličtině a anglicky neumim, takže návod je sakra potřeba

Prý nuda...

(Troy, 30. 10. 2009 15:39)

až na to že tohle je sice FPS střílečka ale s RPG prvky a hooodně moc úkoly a dialogy, ve které se občas nějaký ten návod hodí.