Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recenze - w-blog

16. 12. 2008

atáhněte žaluzie, vezměte na týden volno a naládujte ledničku pivem - nejočekávanější hra tohoto roku je venku! A kdo jiný než RELOADED se mohl postarat o tento trhák. Dámy a pánové… FALLOUT 3!

Postapokalyptické RPG Fallout 3 poběží v reálném čase (čili už ne na tahy) na rozvinuté verzi enginu z Oblivionu. Příběh začne v nemocnici úmrtím matky a narozením vaší postavy, kterou si přizpůsobíte k obrazu svému za asistence otce. Každý aspekt vytváření postavy bude založen na S.P.E.C.I.A.L. systému. Jak budete ve vaultu vyrůstat, obdržíte první knihu umožňující zvolit výchozí stav každé z vašich sedmi primárních schopností. V pozdějším věku dostanete první zbraně a počítač na zápěstí, sloužící jako takové menu ke zjištění vašich povahových rysů a skillů. Těch bude celkem 14 a můžete si zvolit 3 z nich, které mají při levelování růst rychlejším tempem než ostatní. Potkáte i psa, ale důležitější roli sehrají NPC, z jejichž řad lze čas od času najmout společníky, byť Fallout 3 rozhodně nebude skupinovou hrou. Nejvíce se fanoušci starých dílů báli, jak budou řešeny souboje. Jejich systém se nazývá Vault-tec Assisted Targeting System (V.A.T.S.) a budete v něm moci likvidovat nepřátele dvěma způsoby. Buď v reálném čase při střelbě v pohledu z vlastních očí, tak jako v kterékoli FPS, nebo po zapauzování hry a poklidném zaměření cíle. Ta druhá varianta však bude dostupná, jen když máte nějaké akční body. Jakmile je vyčerpáte, půjde bojovat pouze v reálném čase a musíte počkat, než se vám akční body zdejšího systému znovu nabijí. Stejně jako vy je, i protivníci vás mohou kdykoli zranit na specifických místech těla. Narozdíl od Oblivionu nebudou nepřátelé levelovat společně s vámi, takže pokud vstoupíte do nějaké lokace vyšší úrovně, počítejte s brzkou smrtí. Do Falloutu se vrátí Karma systém (činy se podepisují na pověsti postavy). Úplně nový systém zdraví a radiace bude posuzovat, jak velký vliv mají určité radioaktivní věci (např. voda) na hrdinu a jak působí na organismus po konzumaci. Maximálním dosažitelným levelem bude dvacítka a většinu zkušeností získáte plněním úkolů, které hru posunou dál. Moderním sandbox trendům odpovídá fakt, že Fallout 3 si bude možné užít různým stylem - bezhlavým naběhnutím na nepřítele a jeho zabítím, nebo proplížením se daným prostorem, nebo možná i ukecáním někoho..

 

Ochrana: Securom (crack)
Velikost release: 5.51 GB
Název release: Fallout.3-RELOADED
Název souboru: rld-fou3

IGN rating: 9.6
Gamespot rating: 9.0
Minimální konfigurace: Windows XP/Vista, 1GB RAM (XP)/ 2GB RAM (Vista), 2.4 Ghz Intel Pentium 4 nebo stejně výkonný, Karta s 256 MB RAM a podporou Direct X 9.0c - Nvidia GeForce 6800 a výkonnější, ATI 850 a výkonnější.
Optimální konfigurace: Intel Core 2 Duo procesor, 2 GB RAM, Karta s 512 MB RAM a podporou Direct X 9.0c - Nvidia série 8800, ATI 3800 série.
Multiplayer: Ne

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář